top of page

Psikanaliz

psikanaliz psikoanaliz analitik dinamik psikoterapi terapi
Psikanalitik ve Psikodinamik Psikoloji
 

Psikanalitik ve psikodinamik psikoterapiler insanların nasıl düşündüklerini ve hissettiklerini daha iyi anlayarak hayatlarını iyileştirmelerine yardımcı olur. Konuşma terapileri daha iyi ilişkiler, daha yönetilebilir duygular ve daha iyi yaşam tercihleri yapma yeteneği yaratmaya yardımcı olabilir. Bu terapistlerin kendileri de terapiden geçmiştir ve duygularla ve hayatta yüzleşilmesi zor şeylerle çalışmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorlar. Bu tür terapiler insanların diğer insanlarla birlikteyken daha istikrarlı ve güvende hissetmelerine, kendilerini daha canlı ve yaratıcı hissetmelerine ve hayat zorlaştığında daha iyi toparlanmalarına yardımcı olur. Kısa veya uzun vadeli olabilirler ve bireylere, gruplara veya çiftlere ve ailelere yönelik olabilirler. Bu terapiler ekonomik durumu ne olursa olsun her yaştan, etnik kökenden, ırktan, cinsiyetten ve cinsellikten faydalanabilir.

Uzmanlık bilgisi


Psikanalitik ve Psikodinamik Psikologlar, farkında olmadığımız şeylerin nasıl kontrolümüz dışında hareket etmemize neden olabileceğini bilmek üzere eğitilmişlerdir. Terapi, deneyimlerimizin kim olduğumuzu nasıl şekillendirdiğine ve geçmişteki olayların şimdiki zamana nasıl kötü tepki vermemize neden olabileceğine bakar. Terapistler danışanın onlarla konuşma konusunda nasıl hissettiğine dikkat ederler ve insanların terapide öğrendiklerini danışanlarına uygulamalarına yardımcı olacak şekilde güçlü duyguları (hatta hiç hissetmemeyi) yargılamadan anlamak ve bunlarla çalışmak üzere eğitilirler. hayatları.

Ele alınan sorunlar


Uzmanlık birçok duygusal ve zihinsel sorunu ele alır. Her kişi ve durum farklıdır ve terapi danışanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanır. Depresyon ve kaygıyı, korkuları ve paniği, ilişkilerdeki sorunları, kendini aşırı eleştirmeyi, yeme bozukluklarını, fiziksel acıyı, yön ve amaç eksikliğini ve açıkça kendini iyi hissetmemeyi ele alır.

Hizmet verilen popülasyonlar


Uzmanlık alanı bireysel, grup, çift ve aile terapilerinde her yaştan insana hizmet vermektedir. Korkunç kişisel ve ailevi durumlarla karşı karşıya kalanlar ve ırkçılık, nefret ve önyargıyla karşılaşmış kişiler için ufuk açıcı bir deneyim olabilir. İş yerinde, arkadaşlarınızla ve ailenizle, mali durumla, bağımlılıklarla ve kişisel sorunlarla ilgili sorunları çözmek için faydalıdır. Özel ofislerde, okullarda, hastanelerde, kliniklerde ve ibadethanelerde yapılır.

Kullanılan beceriler ve prosedürler


Bu psikologlar testler, okullara, hastanelere ve sivil gruplara danışmanlık ve terapi sağlar. Dinlemek, soru sormak ve zor duyguların, dayanılmaz düşüncelerin ve kötü ilişkilerin empatik anlayış, içgörü ve istikrarlı ve destekleyici terapi ilişkisi yoluyla iyileştirilmesine yardımcı olmak üzere eğitilmişlerdir.

Kaynak: American Psychological Association (https://www.apa.org/ed/graduate/specialize/psychoanalytic) 

Psikanalist

psikanaliz psikoanaliz analitik dinamik psikoterapi terapi Kerime Camadan

Uzm. Psk. Kerime Camadan

Univ. de Rennes 2, Licence de Psychologie

Univ. de Rennes 2, Master de Psychopathologie

Univ. de Faculté de Médecine Rennes I, Addictologie

Psikanalist 

Lacan ekolü Psikodinamik Terapist

Evlilik Terapisti

bottom of page