top of page

Psikoterapistler için Terapi

psikoterapist terapist süpervizyon kendi analizi

Psikoterapi mesleği, terapistin kendi ruh sağlığının, kendilik farkındalığının ve psikolojik olgunlaşmasının sürekli ilerletilmesi, geliştirilmesi ve korunması gereken zor bir meslektir. Bazen kendimizi daha iyi tanımak, bazen hiç farkında olmadığımız yanlarımızı keşfetmek, bazen kişisel hayatımızda yaşadığımız zorlukları aşmak, bazen de mesleğimizin duygusal olarak yıpratıcı taraflarıyla başa çıkmak için bir psikoterapötik destek sürecine ihtiyaç duyabiliriz. Bu nedenle biz terapistler meslek hayatımızın pek çok aşamasında kişisel terapilerimizi ve mesleki süpervizyonlarımızı önemle sürdürürüz.

 

Öte yandan hepimiz danışan koltuğunda bir psikoterapist olarak oturmanın ne kadar zor olduğunu, mesleği psikoterapistlik olan bir danışan olarak psikoterapiste güvenmenin ve kendimizi ona açmanın ne kadar endişe verici olduğunu biliyoruz. İster istemez karşımızdaki psikoterapistin bizi eleştirebileceğine, yargılayabileceğine ya da yetersiz görebileceğine dair tedirgin olabiliyoruz. Psikoterapi yöntemlerine olan tanışıklığımız, bize bir yöntem uygulanacak duygusuna ve terapi sürecinin bize yapay gelmesini beklememize yol açabiliyor. Bu nedenle, karşımızdaki terapistin bütün bunları aşabilecek bir yetkinliğe veya hünere sahip olmasına daha çok ihtiyaç duyabiliyoruz. Hele ki meslekte yaşımız ilerledikçe, karşımızdaki terapistin mesleğinde ve kişisel hayatında bizden daha olgunlaşmış, deneyimli, kapsayıcı ve yol açıcı olmasına olan ihtiyacımız artabiliyor. Sonuçta bir psikoterapist olarak kendimize bir psikoterapist seçmek çok karmaşık bir hal alabiliyor.

 

Tüm bunları kendi süreçlerinde bizzat yaşamış ve sürecin hassasiyetinin farkında olan biz Pinna ekibi, siz psikoterapist meslektaşlarımıza psikoterapi hizmeti sunmanın sorumluluğunu hissetmekteyiz. 

Psikoterapistler için Terapi Randevusu

Görüşme şekli
Tercih ettiğiniz günler

Talebiniz alındı. En kısa sürede size geri döneceğiz. Teşekkür ederiz.

bottom of page