Uzm. Psk. Tuba Erzan Kıran

Bireysel Terapist
Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

​2003 - 2007

Okan Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (M.S.)

​2008 - 2010

 

Klinik Psikolog Tuba Erzan Kıran, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde (2007), yüksek lisans eğitimini Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Programında (2010) tamamlamıştır. Bitirme projesinde ‘Psikoterapideki Değişim Sürecinde Terapötik İttifakın Önemi’ konusunu çalışmıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Okan üniversitesinin Klinik Psikoloji Biriminde süpervizyon eşiliğinde psikoterapi uygulamalarını tamamlamıştır. Aynı zamanda Dr. Emel Stroup'un ACT (Academy of Cognitive Therapy) asistanlığını yürütmüş; bu süreçte yetişkinlere yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ve 120 saatlik süpervizyonunu tamamlamıştır.

Bugüne kadar çeşitli klinik ve özel merkezlerde psikoterapi ve psikolojik danışmanlık çalışmalarında bulunmuş, 2012 – 2016 yılları arasında ise Memorial Hastanesi Etiler Tıp Merkezinde yetişkinlerle bireysel psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılından beri Avita Çalışan Destek Hizmetleri bünyesinde bireysel psikoterapi çalışmalarını yürütmenin yanı sıra; çeşitli kurumlarda travma ve krize müdahale eğitimleri gerçekleştirmeye, ebeveyn ve yetişkinlere yönelik eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Yüksek lisan eğitimini tamamladıktan sonra ‘Gestalt Terapi Derneği’ tarafından verilen 450 saatlik Gestalt Terapi eğitiminin kuramsal ve uygulama kısmının üç yılını tamamlamıştır. Ardından Psikodinamik Terapiler Merkezi tarafından verilen ‘Psikodinamik Terapilerde Teori ve Uygulama’ eğitimine iki yıl süreyle devam etmiştir. 2017 yılından beri Prof. Dr. Güler Okman Fişek’ten psikodinamik yönelimli süpervizyon almaya devam etmektedir.

2013 yılından beri Pinna Psikolojide yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir. Çalışma alanları içinde özellikle; stresli yaşam olayları (ayrılık, kayıp, boşanmaya, zorlu geçmiş dönem yaşantıları vb), yakın ilişki sorunları, uyum sorunları (doğum sonrası süreçler vb.), duyguları ifade etmede güçlük, endişe, stres, mutsuzluk, yas, psikolojik kökenli bedensel rahatsızlıklar bulunmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

UZMANLIK ALANI

Psikoterapi Yaklaşımı

 • Geştalt Terapi

 • Psikodinamik Psikoterapi

 • Bilişsel Davranışçı Terapi

Çalıştığı Konular

 • Çöküntü, mutsuzluk,

 • Kendine güven,

 • Öz yeterlilik,

 • Stresle başa çıkma,

 • Kişilerarası ilişki problemleri,

 • İlişkilerde bağımlılık,

 • Terk edilme korkuları,

 • İlişkilerde güvensizlik,

 • İş yeri sorunları,

 • Uyum sorunları

PROFESYONEL DENEYİMİ
Pinna Psikoloji

2013-Halen

Uzman Klinik Psikolog olarak yetişkinlere bireysel psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Memorial Hastanesi
Etiler Tıp Merkezi

2012-2016

Uzman Klinik Psikolog olarak çocuk, ergen ve yetişkinlere bireysel psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmiştir.

 

Elan Vital Psikolojik Danışmanlık Merkezi

2014-2017

Uzman Klinik Psikolog olarak yetişkin ve ergenlere bireysel psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmiştir.

Avita Çalışan Destek Hizmetleri

2009-Halen

Uzman Klinik Psikolog olarak anlaşmalı kurum çalışanlarına bireysel psikoterapi çalışmalarını yürütmenin yanı sıra; çeşitli kurumlarda travma ve krize müdahale eğitimleri gerçekleştirmeye, ailelere ve yetişkinlere yönelik eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir.

 

Yeniden Sağlık Eğitim Derneği

2010-2012

Uzman Klinik Psikolog olarak zor koşullardaki çocuk ve ergenlerle psiko-eğitim çalışmaları gerçekleştirilmiş, anne-babalara yönelik psiko-eğitim çalışmaları düzenlenmiştir.

 

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Eğitim Merkezi (BÜREM)

2010-2011

Uzman Klinik Psikolog olarak üniversite öğrencilerine bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti verilmiştir.

Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Birimi

2009-2010

Uzmanlık eğitimi süresince yetişkinlere yönelik bireysel psikolojik danışmanlık yapılmıştır.