top of page
Pinna Psikoloji

Pinna Akademi

Bu sayfa Psikoloji öğrencilerine, Klinik Psikolog olan veya olma sürecindeki Psikoterapistlere sunduğumuz profesyonel eğitimleri içermektedir. Pinna ekibi olarak meslektaşlarımıza yönelik terapi yöntemleri atölyeleri, mesleğe hazırlık seminerleri, güçlendirme atölyeleri ve süpervizyon hizmetlerini bu sayfada paylaşmaktayız.. 

Students Studying in the Library

01

Mesleğe Hazırlık Atölyelesi

Bu atölye, Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencileri için hazırlanmıştır. Klinik psikolojinin özel uygulama (özel terapi) alanının güncel bir profilini sunmak, bu alanı sadece teorik olarak değil vaka örnekleriyle, güncel terapi yöntemlerinden örneklerle, uzun yılların deneyimine dayalı olarak betimlemek, gerçekçi bir kanı oluşturmak temel hedeftir.

02

Alanda Çalışmaya Başlarken

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programlarında okuyan ya da yeni mezun olmuş kişilere, psikoterapist olarak çalışmaya başlarken ihtiyaç duyabilecekleri ön hazırlığı sağlamak, güncel ve gerçekçi pratik bilgiler kazandırmak, temel becerilerin üzerinden geçmek, kendilerini daha hazır ve güvende hissedecekleri profesyonel  destek ve yönlendirmeyi sunmak hedeflenmektedir.

Support Group Meeting
Support group

03

Süpervizyon I (Başlangıç Seviyesi)

Profesyonel olarak danışan görmeye yeni başlamış, henüz başlangıç aşamasında olan genç meslektaşlara yönelik bir süpervizyondur. Dr Ahmet Tosun tarafından verilmektedir. Kendisinin terapi yönelimi; Hümanistik / Varoluşçu bir genel çerçeve içinde tümleyici bir yaklaşımdır (integrative approach). Bu entegrasyon CBT, RAT, CCT ve Şema Terapi gibi yöntemleri içermektedir. 

04

Süpervizyon II (İleri Seviye)

Profesyonel olarak danışan gören, kendini geliştirmek veya yeni bir yaklaşım görmek ihtiyacında olan meslektaşlara yönelik bir süpervizyondur. Dr Ahmet Tosun tarafından verilmektedir. Kendisinin terapi yönelimi; Hümanistik / Varoluşçu bir genel çerçeve içinde tümleyici bir yaklaşımdır (integrative approach). 

Group Therapy
bottom of page