top of page
Therapy

Eğitim

Bu sayfa Psikoloji öğrencilerine, Klinik Psikolog olan veya olma sürecindeki Psikoterapistlere sunduğumuz profesyonel eğitimleri içermektedir. Pinna ekibi olarak meslektaşlarımıza yönelik terapi yöntemleri atölyeleri, mesleğe hazırlık eğitimleri ve güçlendirme atölyeleri hizmetlerini bu sayfada paylaşmaktayız.. 

01

Students Studying in the Library

Mesleğe Hazırlık Atölyelesi

Bu atölye, Psikoloji Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri için hazırlanmıştır. Staj bağlamında da ele alınabilir. Klinik psikolojinin özel uygulama (özel terapi) alanının güncel bir profilini sunmak, bu alanı sadece teorik olarak değil vaka örnekleriyle, güncel terapi yöntemlerinden örneklerle, uzun yılların deneyimine dayalı olarak betimlemek, gerçekçi bir kanı oluşturmak temel hedeftir.

02

Group Discussion

Görüşme Becerileri Atölyesi

Bu atölye, Psikoloji Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri için hazırlanmıştır. Staj bağlamında da ele alabilirsiniz. Psikoloji öğrencilerine, bir psikoloğun sahip olması beklenen temel görüşme becerilerini tanıtmak ve egzersizlerle bu becerilerin tohumlarını atmak amaçlanmaktadır. Yıllardır uygulamanın içinde olan ve klinik psikoloji yüksek lisans programlarında uygulama dersleri veren kişiler olarak bizler bu temel beceri eğitimini lisans öğrencisinin düzeyine uygun bir şekilde hazırladık.

03

Alanda Çalışmaya Başlarken

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programlarında okuyan ya da yeni mezun olmuş kişilere, psikoterapist olarak çalışmaya başlarken ihtiyaç duyabilecekleri ön hazırlığı sağlamak, Özel Psikoterapi merkezlerinde en sık karşılaşılan başvuru profilinin özellikleri, bu profilin ihtiyaç ve sorun analizi, terapi planı oluşturma gibi güncel ve gerçekçi pratik bilgiler kazandırmak, temel becerilerin üzerinden geçmek, kendilerini daha hazır ve güvende hissetmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Support Group Meeting
bottom of page